Ekim , 2020

08Ekim19:30Mındfulness Temelli Bilişsel Terapi Programı (MBCT)Düşüncelerle ilişkiye yeni bir gözle bakmak

Etkinlik Detayları

Mındfulness Temelli Bilişsel Terapi Programı

Ekim 2020 – Meşe Grubu – Perşembe Akşam

Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi programı (MBCT) programı 2002 yılında Oxford Üniversitesi bünyesinde geliştirilmiş bir grup programıdır.

MBCT özellikle tekrarlayan negatif düşüncelerin azaltılması, zihnin içinden çıkamama, zihni tanıma ve olumlu yaşam becerileri edinme, kendi düşünceleri ile olumsuz anlamda çok meşgul olma, genel olarak kaygılı ruh hali, depresyonun tedavisi sırasında tedaviyi destekleyici, remisyon (iyileşme) döneminde depresyonun tekrarlamasını önlemek ve kaygı bozukluğu için kullanılmaktadır.

MBCT programı ile ilgili daha detaylı bilgi almak, bilimsel temellerini, program kazanımlarını öğrenmek için  MBCT başlıklı yazıya bakabilir, Sıkça Sorulan Sorular kısmını inceleyebilir ya da  info@mindfulnesshareketi.com adresinden bize yazarak bilgi isteyebilirsiniz. Eğitmen hakkında detaylı bilgi için eğitmenin özgeçmişini inceleyebilirsiniz.

8 Haftalık Eğitim Programı

Eylül         Tanışma toplantısı
8 Ekim      1. Oturum: Farkındalık ve otopilot
15 Ekim    2. Oturum: Zihnin içinde yaşamayı anlamak
22 Ekim    3. Oturum: Dağınık zihni toparlayabilmek
29 Ekim    4. Oturum: Zorlandığımız alanları anlamak
5 Kasım    5. Oturum: Kabul etmeyi, izin vermeyi öğrenmek
12 Kasım  6. Oturum: Düşünceler gerçek değildir, peşlerine takılmadan durabilmek
15 Kasım  Sessizlik Günü
19 Kasım  7. Oturum: Kendine iyi bakmayı öğrenmek
26 Kasım  8. Oturum: Eğitimde öğrendiklerini hayata taşımak

(6. ve 7. oturumlar arasında 6 saatlik Sessizlik Günü yapılır)

Tanışma toplantısı, 8 oturum, sessizlik günü olmak üzere grup toplam 10 kez bir araya gelir.

Eğitim Yeri:

Eğitim Zoom platformu üzerinden online canlı olarak yapılacaktır.

Kimler Katılabilir:

Belirli bazı durumlar dışında mindfulness programlarına herkes katılabilir. Eğer tanı almış herhangi bir fizyolojik ya da psikolojik rahatsızlığınız varsa, halihazırda bir tedavi veya terapi sürecindeyseniz, kullandığınız ilaçlar varsa bu durumu ön görüşme sırasında eğitmen ile paylaşmanız gerekmektedir.  Bu programlar tedavi ve terapi sürecinde olan kişiler için dahi uygun ve güvenlidir ama sizin özel durumunuzu eğitmenle beraber değerlendirmeniz, doktor veya terapistinize de bilgi vermeniz beden ve ruh sağlığınız için önemlidir.

Başvuru:

Programa katılmak için lütfen buradaki Başvuru Formu nu doldurunuz. Verdiğiniz bilgiler eğitmen tarafından okunacak ve eğitmenimiz size geri dönerek telefonda bir ön görüşme ve bilgi aktarımı yapacaktır. Ön görüşme sonucu programa katılımınıza eğitmenle beraber karar verirsiniz ve ön kaydınız yapılır.

Ücret ve kayıt:

8 haftalık program ücreti 2,400 TL dir (KDV dahil)

10 Eylül’e kadar erken ödeme ücreti %15 indirim ile 2,040 TL dir.

Program ücretine eğitmenle ön görüşme, tanışma toplantısı, 8 hafta boyunca toplam 9 oturum (26 Saat), katılımcı kitapçığı ve pratikler için ses kayıtları dahildir.

Ön görüşme sonrası 500 TL ön ödeme ile kaydınızı kesinleştirebilir, ödemenin geri kalanını programın  başlayacağı hafta ödeyebilirsiniz.

Ödeme için havale ya da kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.  Kredi kartı ile ödemede 12 aya kadar taksit yapabilirsiniz.

Havale ile ödemelerde ekstra %3 indirim vardır.

Burslar ve İndirimler:

Mindfulness eğitimlerinin herkese ulaşabilmesini önemsiyoruz.  Eğer şu anda çalışmıyorsanız ve düzenli bir geliriniz yoksa lütfen bize yazın ve durumunuzu açıklayarak burs ihtiyacınızı belirtin. Her grupta 1 – 2 kişiye %60 a varacak kadar burs ve ihtiyaç bazlı  indirimler veriyoruz.

Birden fazla kişi olarak kayıt yaptırmak isterseniz %25 indirim ile programa katılabilirsiniz.

Daha Fazlası

Program başlama tarihi

(Perşembe) 19:30

Lokasyon

Zoom Online Canlı

Eğitmen

Kıvılcım Kıran GenKıvılcım Kıran Gen ile ilgili daha fazla bilgi almak için ismin üstüne tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply

X