Şimdi Buradasın.

Şimdi buradasın.

Burası Neresi?

Mindfulness Nedir?

Dikkati, bilinçli olarak, şimdiki ana çevirmek ve anda olanları yargısız, açık bir yaklaşımla, acele etmeden ve nazikçe kabul etmektir.

Hayat hepimizi zorlar...

Hayatlarımız stresli, kaygılı ve beklentilerle dolu. Hastalıklar, acılar, kayıplar, olaylara ve insanlara karşı duyduğumuz öfke ve üzüntü bizi duygusal ve fiziksel olarak hırpalıyor. Halbuki hepimiz anlamlı, mutlu, üretken, özgün ve huzurlu bir hayat yaşamak, diğer insanlarla olumlu ilişkiler kurmak, kendimizi iyi hissetmek istiyoruz.

Zorlayıcı hayat olayları ile kendimizi yıpratmadan da başa çıkabilmek mümkün mü?

İç dünyana iyi bakıyor musun?

Fiziksel sağlığımıza iyi bakmaya dikkat eder, sağlıklı beslenme, egzersiz, temizlik gibi konulara dikkat etmeyi önemseriz.  Ancak fiziksel sağlığımıza gösterdiğimiz dikkati maalesef iç dünyamıza göstermiyoruz.  Tıpkı bedenimize iyi baktığımız gibi kendi iç dünyamıza iyi bakmak da öğrenilen bir yaşam becerisi.  Ancak çoğumuz bu beceriyi öğrenmek için gerekli alanı bulamadı.

Çoğumuz çocukluktan gelen kalıplarımızı bile henüz anlayamamışken zorlayıcı bir dünyada başarılması gereken işler peşinde çabalarken bulduk kendimizi. Yoğun bir tempoda, hayat olayları birbirini kovalarken iç dünyanı gerçekten tanımak ve anlamak için hiç fırsatın olmamış olabilir.

Daha huzurlu bir hayat…

Huzurlu hissetmek için dünyadan ve insanlardan uzaklaşmadan, şimdi ve burada iyi olmak, hayatlarımızı anlamlı, üretken, mutlu ve huzurlu yaşamak, diğer insanlarla olumlu ilişkiler kurabilmek mümkün.  Mindfulness bir beceri ve bu beceri herkes tarafından öğrenilebilir.